CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

FORGOT YOUR PASSWORD?

*

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Gülüş estetiği; dudaklar, dişeti ve dişlerin birbirleri ile uyumu ve ilişkilerinin detaylı olarak incelenmesidir. Gülüş tasarımı yapılırken kişinin gülme esnasında görünen dişlerin oluşturduğu beyaz bölge ile diş etlerinin oluşturduğu pembe bölge birlikte değerlendirilmektedir. Gülüş estetiği dişlerin boyu, rengi, dizilimi, dişetinin yapısı ve boyutu gibi faktörlerden etkilenmektedir.

METAL DESTEKLİ VE ZİRKONYUM ALT YAPILI PORSELENLER

Günümüzde dişlerin kuronla kaplanmasında uzun yıllardır metal destekli porselenler kullanılmaktadır. Diş hekimliğindeki teknolojik gelişmeler ve estetik beklentilerin artışı sonucunda özellikle ön bölgelerde yapılacak protezlerde zirkonyum alt yapılı porselenler kullanılmaktadır. Metal alt yapıdan farklı olarak dişetinin altından yansıyan gri bir renk olmadığı ve zirkonyum alt yapılar ışığı geçirebilmeleri sebebiyle çok daha estetik bir görüntü sunmakta ve dişeti ile iyi bir uyum sağlamaktadır. 

 

FULL PORSELEN KAPLAMALAR (EMPRESS)

 

Alt yapısında metal ya da başka herhangi bir madde kullanılmadan güçlendirilmiş porselenden yapılırlar. Full seramiklerin ışık geçirgenliği, şeffaflığı konusunda doğal dişe yakın olması sonucu daha canlı, doğal ve estetik bir görünüm oluşturulabilir.

TOP